درصورت تصویب نهایی در صحن مجلس مربیان پیش دبستانی استخدام می شوند

در صورت تصویب نهایی در صحن مجلس  

مربیان پیش‌دبستانی و خرید‌خدمتی‌ها به استخدام

آموزش و پرورش درمی‌آیند

 

مجلس کلیات طرحی را مصوب کرد که در صورت تصویب نهایی آموزش و پرورش موظف می‌شود ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت خود را از طریق برگزاری آزمون استخدام کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز پارلمان گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات به مجلس شورای اسلامی درباره طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اصلاحی مصوب 1389 را بررسی کردند.
بهارستان‌نشینان پس از استماع سخنان موافقین و مخالفین کلیات این طرح، کلیات طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران سوادآموزی را با 178 رأی موافق، 47 رأی مخالف و  14 رأی ممتنع از مجموع 249 رأی مأخوذه به تصویب رساندند.
طبق این طرح 2 تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش الحاق می‌شود.
در صورت تصویب نهایی جزئیات این طرح در ماده واحده آن مقرر می‌شود دو تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره‌های 8 و  9 به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش اصلاحیه مصوب 7 دی ماه 1389 الحاق گردد.
طبق تبصره 8، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب 8 خرداد 1369 به استثنای احکام ناظر و دانش‌آموزان دانشسراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است. دانشجویان ورودی سال 1388 مرکز تربیت معلم نیز طبق مقررات مربوطه مشخص شده‌اند، مشمول این حکم می‌گردند.
همچنین در تبصره 9 وزارت آموزش و پرورش موظف می‌شود در اجرای تبصره 2 ماده 51 قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 5/10/1389 در بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر 1386 از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون حداکثر ظرف دو سال کلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی خود را که با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد 2 و  3 قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب 15 مهر 1388 و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهد.
مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی که در سال تحصیلی 90 - 91 با آن وزارتخانه همکاری داشته‌اند، مطابق روال همان سال به همکاری خود با آموزش و پرورش ادامه می‌دهند.

منبع سایت بازارکار - بخش اخبارآموزش و پرورش

در آغاز اولین شب قدر التماس دعا

/ 2 نظر / 10 بازدید
مولازاده

سلام. بنده خانم هستم اهل خلخال ساکن اردبیل! شما لطف دارید.اگه از دستم کاری بر بیاد در خدمت هستم. من این وبلاگ رو به قصد شرکت در جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش زدم و میخوام کارش رو ادامه بدم که واقعا مفید باشه. شما هم با نظراتتون منو دلگرم کنید لطفا. به امید خدا کار استخدام شما هم درست میشه.

تجمع بزرک معلمان سراسر کشور جهت تبادل اطلاعات

1-آموزش (هوشمند سازی-تولید محتوا-نرم افزار تما-آموزش فلش و.......) 2-تبادل اطلاعات 3-بررسی مشکلات فرهنگیان 4-استفاده از تجربیات فرهنگیان باهم 5-رساندن مشکلات فرهنگیان به گوش نامزدهای ریاست جمهوری سال 92 6- در صورت ممکن دعوت از از نمایندگان ریاست جمهوری 7-ایجاد فضای گرم دفاع از حقوق معلم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 8-ومسائل روز دیگه مانند.............................