حل مشکلات معلمان پیش دبستانی و شرکتی در دستور کار مجلس قرار گیرد

قاضی‌پور در صحن علنی:   حل مشکلات معلمان پیش دبستانی و شرکتی در دستور کار مجلس قرار گیرد  

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از ریاست جلسه خواست طرح اصلاح ماده ای از قانون آموزش و پرورش برای حل مشکلات معلمان پیش دبستانی و شرکتی‌ها حداکثر تا چهارشنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در ادامه جلسه روز یکشنبه نادر قاضی پور با اعلام اخطاری از عدم قرار گرفتن طرحی در خصوص اصلاح قانون آموزش و پرورش در دستور کار امروز صحن علنی انتقاد کرد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع هزاران نفر جوانان روبروی مجلس گفت: معلمان پیش دبستانی و شرکتی ها که 10 سال است در مجموعه آموزش و پرورش کار می کنند دچار مشکلات فراوانی شده اند.
وی با بیان اینکه حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش در حق این افراد ظلم کرده است، گفت: اصلاح ماده ای از قانون آموزش و پرورش امروز در سرفصل دستورهای صحن علنی قرار داشت، بنابراین کمیسیون آموزش باید دستور هیئت رئیسه در این خصوص را عمل کند.
قاضی پور از ریاست جلسه خواست این طرح را حداقل روز چهارشنبه در دستور کار صحن علنی قرار دهد.
حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه امروز را برعهده داشت، در پاسخ به این اخطار گفت: این طرح طبق روال قانونی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، معلمان شرکتی و پیش دبستانی در اعتراض به وضعیت استخدامی خود هر هفته روبروی درب مجلس تجمع می کنند.
تکلیف معلمان شرکتی،حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی را معلوم کنیم  
نماینده مردم ارومیه در مجلس با استناد به بند 9 اصل 3 قانون اساسی گفت: مجلس باید در دستور کار روز چهارشنبه هفته جاری طرح مربوط به تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی، پیش‌دبستانی و شرکتی را در دستور کار قرار دهد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نادر قاضی‌پور در صحن علنی امروز مجلس، با اشاره به اصل سوم قانون اساسی در مورد رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، اظهار کرد: امروز تعدادی از جوانان و معلمان جلوی مجلس جمع شده‌اند تا تکلیفشان مشخص شود.
وی افزود: وزارت آموزش و پرورش به حق بسیاری از معلمان ظلم کرده است. معلمان پیش‌دبستانی، حق‌التدریسی و شرکتی باید هرچه سریع‌تر وضعیتشان مشخص شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طرحی در همین رابطه در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار دارد که ضروری است هیات رییسه هرچه سریع‌تر این طرح را در دستور کار چهارشنبه مجلس قرار دهد تا هرچه سریع‌تر تکلیف معلمان نیز مشخص شود.
 منبع روزنامه بازار کار
 
با امید به شنیدن اخباری خوش از مجلس برای مربیان پیش دبستان در روز چهارشنبه . التماس دعا

/ 4 نظر / 11 بازدید
فرانک

یعنی میشه بعد از 10 سال مربی بودن بیکار نشم؟میشه خبر خوش بشنویم؟

یعقوبی

به امید شنیدن خبرهای خوش رفتم نظرها خصوصی بود بدون آدرس سلام یادم رفت مگه میزارن تن آدم رو می لرزونند

شیدا

سلام ممنون از حضورت با افتخار لینک شدید....[گل][گل] انشاا... تلاش چندین سالمون به آب نره به قول خانم یعقوبی به امید شنیدن خبرهای خوش

شیدا

سلام عزیزم بیا یه سر بهم بزن خبر امروز مجلس و ببین بعد دوماه تجمع آدم حسابمون نکردن