وضعیت پیش دبستانی و مربیان پیش دبستانی از زبان وزیرآموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش  در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت پیش‌دبستانی‌ها و صدور مجوزها نیز، گفت: پیش از این پیش‌دبستانی زیر نظر معاونت آموزش ابتدایی اداره می‌شد ولی با توجه به ماهیت غیردولتی بودن آن و اصلاح ساختار بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، این مرکز تحت نظارت سازمان مدارس غیردولتی قرار گرفته است.
صدور 5 هزار و 500 مجوز پیش‌دبستانی طی سه ماه اخیر
وی ادامه داد: از زمانی که پیش‌دبستانی تحت نظارت سازمان مدارس غیردولتی قرار گرفته و با توجه به روندی که برای صدور مجوزها با اولویت مربیان پیش‌دبستانی، فرهنگیان و بازنشستگان صورت گرفته، طی سه ماه گذشته پنج هزار و 500 مجوز پیش‌دبستانی صادر شده است و در حال حاضر دو هزار متقاضی نیز در صف اخذ مجوز قرار دارند.
حاجی‌بابایی گفت: یکی از سیاست‌هایی که امسال در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته، اجاره کلاس‌های خالی مدارس در صبح و عصر برای پیش‌دبستانی‌ها است و در هر مدرسه‌ای که کلاس خالی در هر دو نوبت وجود داشته باشد، می‌تواند آن را به پیش‌دبستانی اجاره دهد.
وزیر آموزش و پرورش درباره ورود مجلس شورای اسلامی برای تعیین و تکلیف مربیان پیش‌دبستانی گفت: هر قانونی که در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان برسد و به صورت قانون به آموزش و پرورش اعلام شود، علی‌رغمی که اعتقادی به آن نداشته باشم، آن را اجرا خواهم کرد. لذا اگر قانون برای آموزش و پرورش استخدام مربیان پیش‌‌دبستانی را تکلیف کند، قطعا آن را انجام خواهم داد.

سایت بازار کار

/ 1 نظر / 10 بازدید
یار مهربان

سلام همه چیز که به شمار می آید پایان پذیرد و هرچه انتظارش را می کشیدید خواهد آمد ، و آنچه آمدنی است نزدیک باشد. خطبه 103 - امام علی(ع)