سفرهای میتی کومان ( یادش بخیر )

میتی کومان که خود در دوره ادو، ۳۰ سال حاکم شهر میتو بود یکی از حاکمان محلی محسوب می‌شد به دلیل صداقت و عدالت فوق العاده زیادش و همچنین به خاطر اعتماد بیش ازحد شوگون اعظم به او، کار بازرسی و سرکشی به سایر شهرها را نیز انجام می‌داد.

 از میتی کومان که یکی از محبوب‌ترین حاکمان تاریخ ژاپن محسوب می‌شود به عنوان مردی شوخ طبع و خوش مشرب درتاریخ این کشور یاد شده است.

 وی به حل معما علاقه فراوانی داشته است پزشک حاذقی بوده و درغذا شناسی نیز یکی از بهترین‌های دوران خودش محسوب می‌شده است.

 آن طور که گفته می‌شود وی می‌توانسته باچشمان بسته ،بیش از هشتصد نوع شربت را از هم تشخیص دهد. در نقطه مقابل تمام این توانایی‌های منحصر به فرد، وی اطلاع چندانی از فنون رزمی و امور جنگی نداشت.

 به همین دلیل وی را در سفرهایش دو محافظ به نام‌های ساساکی سوکه سابورو ملقب به تسوکه سان همان شخصیت تسوکه سریال انیمیشنی که علاوه بر مهارت فوق العاده‌اش در شمشیر زنی از هوش سرشاری نیز برخوردار بود و آشوسی کاکانوشین کاکوسان ملقب به کایکو سان همان شخصیت کایکو سریال انیمیشن که از قدرت بدنی غیر قابل تصوری برخوردار بود همراهی میکردند.

 بنابراین شخصیت‌های «تسوکه» (ساساکی سوکه سابورو) و «کایکو» (آشوسی کاکانوشین کاکوسان) در این فیلم وجود خارجی داشته‌اند، اما «سگارو» و «زمبه» خیالی هستند.)

 این کارتون زیبا توسط شرکت کناک (سازنده پسر شجاع و مسافر کوچولو) ساخته‌شد.[۱] این پویانمایی سال‌ها با دوبله فارسی از شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد.

 دوبلورها

 جواد پزشکیان بجای میتی کومون
 محمد عبادی بجای تسوکه
 حسین باغی (ناصر نظامی در برخی از قسمتها) بجای کایکو
 شوکت حجت بجای سگارو
 غلامعلی افشاریه (سرپرست گویندگان)

/ 1 نظر / 110 بازدید
آموزگار اندرزگو

سلام همکار گرامی ممنون از اینکه به کلبه ی محقر ما سر زدید و عنایت داشتید با کمال افتخار لینک شدید[گل]