آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای موی دختران

 

آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

ar4 24301 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

آراستن موها همیشه  رفتن به آرایشگاه و صرف هزینه نیست. شما با چیزهایی که با دست خودتان درست می‌کنید می‌توانید وسایلی داشته باشید که در کمترین زمان شما را به بهترین نحو بیارایند. درست کردن این تل‌ها و استفاده از آنها یکی از راه‌های ساده برای آراسته‌تر شدن شماست.

 

ar4 2431 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

وسایل مورد نیاز
تل ساده
کاموا به رنگ‌های شاد و دلخواه خودتان
قیچی
چسب داغ تفنگی

مرحله اول:

ar4 2432 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

شما به کامواهای زیاد و خوشرنگی برای بافتن روی این تل زیبا احتیاج دارید پس تمام سلیقه‌تان را برای انتخاب رنگ‌ها و بافتن آنها به کار ببرید. در قدم اول طول کامواهای مورد نظر خودتان را دوبرابر اندازه تلی که برای روی سرتان انتخاب کرده‌اید اندازه بزنید. تعداد و قطر کامواهایی را هم که کنار هم قرار می‌دهید بستگی به ضخامت مورد نظر شما دارد. هر چه بافت کلفت تری بخواهید تعداد نخ کاموای بیشتری را باید کنار هم قرار دهید.

مرحله دوم:

ar4 2433 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

کامواهای هم اندازه بریده و کنار هم قرار داده شده را مرتب کنید و یک رنگ کاموا مشخص را انتخاب و آن را به دور سر نوک کامواهای مرتب شده ببندید و محکم کنید. سعی کنید تا قطر نیم سانتی‌متر چند مرتبه نخ خود را در اطراف دسته کاموا بپیچید و در انتها گره محکمی بزنید.

مرحله سوم:

ar4 2434 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

بعد از آماده شدن دسته کامواهای‌تان، آن را به ۳ دسته نازک‌تر تقسیم کرده و شروع به بافتن آنها کنید. دقت کنید که طول بافت کاموای شما کوتاه‌تر یا بلندتر از تل مورد نظرتان نشود و به محض رسیدن به اندازه دقیق و مناسب تل از بافتن دست بکشید و انتهای بافت‌تان را با نخ یا کاموایی به رنگ متفاوت دور آن بپیچید و خوب گره بزنید.

 

مرحله چهارم:

بعد از پایان مرحله بافتن دو سر بافت خود را درست و محکم به دفعات با نخ  بپیچید و مسدود کنید و بعد دو سر بافت را روبه‌روی هم قرار داده تا از میزان بودن آنها مطمئن شوید.

مرحله پنجم:

ar4 2435 آموزش ساخت تل با بافت رنگارنگ برای مو

با چسب تفنگی داغ روی تل را به چسب آغشته کنید و به آرامی و با دقت تمام بافت خود را کم کم روی آن قرار دهید تا به درستی و صاف روی آن قرار گیرد. بعد از چسباندن در جایی دور از گرما اجازه دهید تا خشک شود. شما می‌توانید برای زیباتر شدن تل‌تان از روبان یا پاپیون در انتهای بافت استفاده کنید.

/ 4 نظر / 510 بازدید
مهری خطیبون

دست گلت درد نکنه تل زیبایی شد سعی می کنم از این تل درست کنم و به شاگردانم بعنوان عیدی بهشون بدم[گل][خنده]

مک

انسانهاى بزرگ ،دو دل دارند دلـــــى که درد مى کشد و پنهان است و دلى که میخندد و آشکار است .

هانیه

من چند روز پشت سرهم میام ومنتظر مطالب جدیدم لطفا مطالب جدید بذار

آموزش گلسازی

سلام وب سایت پر محتوایی دارید فقط عکس تل را موفق نشدم ببینم موفق باشید