معلمان پیش دبستانی با برگزاری آزمون تعیین تکلیف می‌شوند

زهره طبیب‌زاده نوری:

معلمان پیش دبستانی با برگزاری آزمون تعیین تکلیف می‌شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری آزمون ملاک جذب و استخدام معلمان پیش‌دبستانی خواهد بود، گفت: جنسیت، سطح تحصیلات، نیاز آموزش و پرورش در مناطق محروم، سابقه و تجربه از اولویت‌هایی است که برای استخدام معلمان پیش‌دبستانی در نظر گرفته شده است.

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در گذشته اجازه شرکت در آزمون استخدامی به معلمان پیش‌دبستانی داده نمی‌شد از همین‌رو مقرر شد طی برگزاری یک آزمون و با در نظر گرفتن ۴ اولویت، تعدادی از این افراد به استخدام وزارت آموزش و پرورش در بیایند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها موضوع جنسیت است، تصریح کرد: براساس این اولویت باید بنا به نیاز یک منطقه یا یک روستا به معلم مرد یا زن، نسبت به استخدام آنان بر حسب جنسیت مورد نیاز اقدام شود.

وی سطح تحصیلات را یکی دیگر از اولویت‌های استخدام معلمان پیش دبستانی دانست و عنوان کرد: براساس این اولویت معلمانی که دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس هستند در اولویت ایجاد رابطه استخدامی با وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

طبیب‌زاده نوری نیاز آموزش و پرورش در مناطق محروم را از دیگر اولویت‌های استخدام معلمان پیش دبستانی اعلام کرد و افزود: اگر وزارت آموزش و پرورش در مناطق محروم نیاز به وجود معلمان پیش دبستانی داشته باشد، اولویت استخدامی دیگر برای این افراد به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه و تجربه از دیگر اولویت‌های استخدام معلمان پیش‌دبستانی است، یادآور شد: هر یک از این معلمان که سابقه بیشتری داشته باشد، از اولویت و امتیاز بیشتری برای استخدام در وزارت آموزش و پرورش برخوردار خواهند بود./

/ 2 نظر / 17 بازدید
مسیحا

سلام خانوم فرخ زاد اگه آزمون قبول بشم با توجه به سابقه 2 ساله در آ. پ امکان حذفم هست ؟

فرزانه

سلام . م یک مربی پیش دبستان هستم با مدرک کارشناسی روانشناسی کودکان و 15 سال سابقه که به دلیل وعده های پوچ مسیول وقت آموزش ابتدایی در منطقه 5 در مدارس غیرانتفاعی با مشقت های زیاد و حقوق های کم مشغول بوده ام و الان که سنم 42 سال است چگونه میتوانم امیدی به استخدام داشته باشم مسئله دوم این است که همه سنگ خود را به سینه میزنند . آیا کسی گله از این میکند که پیش دبستانی های معصوم ما با سلیقه مدیران آموزش میبینند نه با اصول و قواعد درست ؟ هنوز یک کتاب واحد و هماهنگ بک اصول آموزشی هماهنگ برای این نوآموزان بی گناهی که عشق آموختن آمده اند در نظر گرفته نشده است . جواب این عزیزان معصوم را که خواهد داد ؟؟؟؟