سفرهای میتی کومان

 کارتونی که دختر , پسر , پیر و جوون نمی شناخت همه دوستش داشتن و اونو یکی از محبوب و خاطره انگیز ترین کارتون کودکی خود میدونن یادش بخیر.

تقدیم به کودکان دیروز

 توکو گاوا یستوکونی ملقب به میتی کومان در اواخر قرن هفدهم به مدت سی سال از 1661 تا 1691 میلادی در شهر کوچک میتو حکومت می‌کرد.

 او یکی از مطرح‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین چهره‌های ژاپن در دوره شوگون‌ها در عصر ادو است. در دوره شوگون‌ها هر شهر و یا بخش ژاپن توسط یک حکومت تقریبا مستقل و خود مختار اداره می‌شد و حاکم بزرگ شوگون اعظم بازرسانی را به شهرها و نقاط مختلف ژاپن می‌فرستاد تا
 برنحوه حکومت حاکمان نظارت کنند.

 بقیه را در ادامه مطلب بخوانید...


میتی کومان که خود در دوره ادو، ۳۰ سال حاکم شهر میتو بود یکی از حاکمان محلی محسوب می‌شد به دلیل صداقت و عدالت فوق العاده زیادش و همچنین به خاطر اعتماد بیش ازحد شوگون اعظم به او، کار بازرسی و سرکشی به سایر شهرها را نیز انجام می‌داد.

 از میتی کومان که یکی از محبوب‌ترین حاکمان تاریخ ژاپن محسوب می‌شود به عنوان مردی شوخ طبع و خوش مشرب درتاریخ این کشور یاد شده است.

 وی به حل معما علاقه فراوانی داشته است پزشک حاذقی بوده و درغذا شناسی نیز یکی از بهترین‌های دوران خودش محسوب می‌شده است.

 آن طور که گفته می‌شود وی می‌توانسته باچشمان بسته ،بیش از هشتصد نوع شربت را از هم تشخیص دهد. در نقطه مقابل تمام این توانایی‌های منحصر به فرد، وی اطلاع چندانی از فنون رزمی و امور جنگی نداشت.

 به همین دلیل وی را در سفرهایش دو محافظ به نام‌های ساساکی سوکه سابورو ملقب به تسوکه سان همان شخصیت تسوکه سریال انیمیشنی که علاوه بر مهارت فوق العاده‌اش در شمشیر زنی از هوش سرشاری نیز برخوردار بود و آشوسی کاکانوشین کاکوسان ملقب به کایکو سان همان شخصیت کایکو سریال انیمیشن که از قدرت بدنی غیر قابل تصوری برخوردار بود همراهی میکردند.

 بنابراین شخصیت‌های «تسوکه» (ساساکی سوکه سابورو) و «کایکو» (آشوسی کاکانوشین کاکوسان) در این فیلم وجود خارجی داشته‌اند، اما «سگارو» و «زمبه» خیالی هستند.)

 این کارتون زیبا توسط شرکت کناک (سازنده پسر شجاع و مسافر کوچولو) ساخته‌شد.[۱] این پویانمایی سال‌ها با دوبله فارسی از شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد.

 دوبلورها

 جواد پزشکیان بجای میتی کومون
 محمد عبادی بجای تسوکه
 حسین باغی (ناصر نظامی در برخی از قسمتها) بجای کایکو
 شوکت حجت بجای سگارو
 غلامعلی افشاریه (سرپرست گویندگان)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: تقدیم به کودکان دیروز


تاريخ : ۱۳٩٢/۱/۱٦ | ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : فرخ زاد | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.