زهره طبیب‌زاده نوری:

معلمان پیش دبستانی با برگزاری آزمون تعیین تکلیف می‌شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری آزمون ملاک جذب و استخدام معلمان پیش‌دبستانی خواهد بود، گفت: جنسیت، سطح تحصیلات، نیاز آموزش و پرورش در مناطق محروم، سابقه و تجربه از اولویت‌هایی است که برای استخدام معلمان پیش‌دبستانی در نظر گرفته شده است.

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در گذشته اجازه شرکت در آزمون استخدامی به معلمان پیش‌دبستانی داده نمی‌شد از همین‌رو مقرر شد طی برگزاری یک آزمون و با در نظر گرفتن ۴ اولویت، تعدادی از این افراد به استخدام وزارت آموزش و پرورش در بیایند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها موضوع جنسیت است، تصریح کرد: براساس این اولویت باید بنا به نیاز یک منطقه یا یک روستا به معلم مرد یا زن، نسبت به استخدام آنان بر حسب جنسیت مورد نیاز اقدام شود.

وی سطح تحصیلات را یکی دیگر از اولویت‌های استخدام معلمان پیش دبستانی دانست و عنوان کرد: براساس این اولویت معلمانی که دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس هستند در اولویت ایجاد رابطه استخدامی با وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

طبیب‌زاده نوری نیاز آموزش و پرورش در مناطق محروم را از دیگر اولویت‌های استخدام معلمان پیش دبستانی اعلام کرد و افزود: اگر وزارت آموزش و پرورش در مناطق محروم نیاز به وجود معلمان پیش دبستانی داشته باشد، اولویت استخدامی دیگر برای این افراد به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه و تجربه از دیگر اولویت‌های استخدام معلمان پیش‌دبستانی است، یادآور شد: هر یک از این معلمان که سابقه بیشتری داشته باشد، از اولویت و امتیاز بیشتری برای استخدام در وزارت آموزش و پرورش برخوردار خواهند بود./


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار پیش دبستانی


تاريخ : ۱۳٩۱/٦/۸ | ۱:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فرخ زاد | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.