دکتر حاجی بابایی در گردهمایی مشترک روسای ادارات مشارکت های مردمی و کارشناسان توسعه مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش سراسر کشور:
تعداد نوآموزان پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده رشد خواهد کرد


وزیر آموزش و پرورش از رشد تعداد نوآموزان پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در گردهمایی مشترک روسای ادارات مشارکت های مردمی و کارشناسان توسعه مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش سراسر کشور که با حضور جمعی از معاونان وزارت آموزش و پرورش  در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد ، گفت :طی اقدامات انجام شده در 2 سال گذشته تعداد دانش آموزان شاهد به 430 هزار نفر و در بخش مدارس تیزهوشان به 121 هزار نفررسیده است.

وی ادامه داد : تعداد دانش آموزان مدارس نمونه دولتی 3 برابر شده است که این امر نشان دهنده رشدی چشمگیر است.

دکتر حاجی بابایی  بابیان اینکه تا قبل از مهر ماه تمام اقدامات پیش بینی شده انجام خواهد شده ، تاکید کرد :از آغاز مهر ماه سیاست ها و اقدامات تحولی جدیدی در آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت تا شاهد تحول بنیادین در آموزش و پرورش فرزاندان این کشور باشیم.

وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه در گذشته سیاست ها طوری تدوین شده بود که باعث کاهش مراکز پیش دبستانی می شد ، اظهار کرد : امروزه با تغییر نگاه و تبیین سیاست های جدیدی در عرصه  تربیتی این امر بلعکس شده است و روندی رو به رشد دارد.

وی گفت : در طرحی که چندی پیش به مجلس ارائه شده بود و البته به تصویب نرسید به هیچ عنوان نگفته شده بود  که افراد استخدام شوند بلکه این اجازه را صادر می کرد تا این افراد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

دکتر حاجی بابایی با تاکید بر اینکه در صدور مجوز ایجاد مراکز پیش دبستانی  نباید کوتاهی صورت بگیرد ، تصریح کرد :باید با ایجاد فضای رقابتی هزینه ها را کاهش دهیم تا  مردم دچار مشکل نشوند.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار پیش دبستانی


تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٦ | ٢:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : فرخ زاد | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.